Maskvos rajonai

Maskva – didžiausias Europos miestas, kuriame užaugo ir plėtojosi rusų kultūra ir mokslas. Kadangi miestas be galo didelis, nenuostabu, kad jame gyvena skirtingi žmonės. Kaip įprasta ir Lietuvoje, Maskva skirstoma į rajonus. Rajonuose išsidėsto ne tik skirtingų pastatų architektūra, bet ir skirtingas pajamas turintys žmonės. Kadangi Rusijoje vis dar gana didelis socialinis atitrūkimas pagal pajamas, tad ir sostinės gyventojai pasidalija pagal šį principą. Maskvos prestižiniai rajonai yra arčiau centro, o paprastesni stovi atokiau. Ką vertėtų žinoti prieš atvykstant į Maskvą? Miestas milžiniškas, todėl jums tikriausiai neteks susidurti su tolimais rajonais, bet atkreipkite dėmesį į vadinamąsias nesaugias vietas. Teigiama, jog Kapotnya, Nekrasovka, Biryulyovo yra patys pavojingiausi rajonai Maskvoje. Bet jie yra toli nuo miesto centro, tad tikime, jog čia apsilankyti neteks.

Maskvos rajonai

Kaip ir visų šalių didieji miestai, Maskva yra skirstoma į rajonus – vienuose gyvena pasiturintys, kituose vargingiau gyvenantys. Labai įdomus fenomenas, kad Maskvos miesto rajonai skirstomi ir pagal kitus kriterijus – meniškumo, sportiškumo ir panašiai. Tad pateikiame kelis įdomiausius.

Įdomiausi Maskvos rajonai:

  • Arbat ir Khamovniki rajonai – bohema kvėpuojantys rajonai, kurie sužavės visus meno gerbėjus. Juose nuo seno gyveno žymiausi kūrėjai.
  • Meshchansky rajonas – čia stovi olimpinis stadionas, žymus Rozhdestvensky vienuolynas ir daugelis kitų vietos įžymybių.
  • Presnensky rajonas – jis garsus tuo, jog čia stovi milžiniškas planetariumas ir Maskvos zoologijos sodas, tad būdami Presnensky pabėgsite nuo miesto džiunglių.
  • Basmanny ir Tagansky rajonai – anksčiau tai buvo pramonės rajonai, dabar seni pastatai yra prikelti naujam gyvenimui. Juose įkurti barai, naktiniai klubai, meno galerijos ir parodų salės.

Skrydžiai į Maskvą