Apie Maskvą

Ką veikti Maskvoje?

Turbūt visi esame girdėję ne vieną pasakojimą apie Maskvą ir visas įdomybes, stebinančias Rusijos sostinėje. Apie didingą Raudonąją aikštę, spalvingą Vasilijaus Palaimintojo soborą, nuotaikingą Gorkio parką ir kitus šaunius objektus. Tad tikėtina, kad apsilankius Maskvoje, tai bus pirmos vietos, kurias norėsite pamatyti savo akimis. Bet aplankius garsiausius istorinius paminklus, verta pasidomėti kitomis intriguojančiomis veiklomis. Tikrai nustebsite sužinoję, kiek pramogų ir nuotykių jūsų laukia žavingoje Rusijos sostinėje Maskvoje. Bet nuo ko pradėti? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, toliau pateikiame keletą pasiūlymų, ką veikti Maskvoje.

  • Maskvos muziejai. Kalbant apie muziejus, Maskva tikrai turi, kuo didžiuotis. Jų mieste rasite apie 27. Dažnai sąrašą papildo laikinos parodos ir kolekcijos. Ekskursijoms po muziejus skirkite bent kelias dienas. Daugelis iš jų tokie milžiniški, kad praleisti teks ne vieną valandą... Būtina apsilankyti Maskvos kremliaus pastate, Valstybiniame istorijos muziejuje, Kosmonautikos muziejuje, Ginklų muziejuje, Bulgakovo muziejuje, Tretjakovo galerijoje ir, žinoma, garsiame Valstybiniame Aleksandro Puškino muziejuje.

  • Maskvos parkai. Maskvos architektūra tiksli, masyvi ir turinti daug įvairių atspalvių. Jei norite paganyti akis, privalote apsilankyti sostinės parkuose. Tai yra milžiniškos gamtos oazės viename iš didžiausių Europos miestų – tikrai liksite sužavėti! Žinoma, ekskursiją pradėkite nuo žavingo Gorkio parko, tada pasivaikščiokite Kolomenskaya ir Tsaritsyno parkuose. Daugelis iš jų išlikę dar nuo caro laikų, todėl išsiskiria dėl spalvų ir kraštovaizdžio.

  • Maskvos teatrai – tai nuostabi patirtis, per kurią pasijusite lyg iš žymiausių Rusijos literatūros romanų. Rusijos sostinės teatrai ir juose rengiami pasirodymai pakeri dėl kuriamo nežemiškumo įspūdžio ir didybės, tai – pasaką primenantis išgyvenimas... Išbandykite Maskvos didįjį teatrą, „Naująją operą“, Maskvos meno teatrą bei daugelį kitų!

Patarimai, keliaujantiems į Maskvą

Prieš pradedant kelionę į nepažįstamą šalį ir jos miestus, kyla daug klausimų ir abejonių. Visa tai dėl to, kad nenorime pasimesti ar pasirodyti neišmanantys. Juk būdami kitame krašte turbūt visi esame atsidūrę situacijoje, kai nežinome, ar kavinėje palikti arbatpinigių, iki kada dirba parduotuvės, ar kaip nesuklysti esant vienoje ar kitoje padėtyje. Maskva – ne išimtis. Nors miestas didelis ir įvairus, kiekvienoje situacijoje galima rasti įvairių nerašytų taisyklių. Tad pateikiame keletą patarimų, kurie, tikime, padės pasiekti nepriekaištingas atostogas!

Kaip elgtis Maskvoje?

  • Pasirūpinkite vizomis iš anksto. Dokumentus galima susitvarkyti ir tada, kai lieka vos kelios dienos ar savaitės iki kelionės, bet už skubėjimą gali tekti sumokėti brangiau.

  • Susipažinkite su kirilicos abėcėle, kadangi daugelyje vietų užrašai bus pateikti būtent taip. Žinant raidyną, bus lengviau orientuotis aplinkoje, nes atpažinsite tarptautinius žodžius ar nuorodas.

  • Einant į miestą deramai pasipuoškite, nes Rusijos didmiesčiuose gana griežtos patikros prie naktinių klubų ir populiariausių barų.

  • Atsargiai fotografuokite valstybinius ir valdžios pastatus ar institucijas, nes galite atkreipti policijos ar apsaugos pareigūnų dėmesį.

  • Rinkitės viešąjį transportą. Tai yra daug pigesnis ir patogesnis variantas už keliavimą automobiliu, nes transporto kamščiai ir vairuotojų elgesys yra gana pavojingi.

Lėktuvų bilietai į Maskvą

Jei tvirtai apsisprendėte vykti į didingą Rusijos sostinę Maskvą, tikrai nesuklysite. Čia jūsų laukia šimtai neįtikėtinų nuotykių ir dar daugiau įsimintinų įspūdžių. Tai yra miestas, kuriame idealiai susipina modernumas ir senovės istorija, prabanga ir paprasto gyvenimo elementai, gamta ir aukštų pastatų sienos. Todėl tikrai atrasite kažką išskirtinio būtent jums ir parsivešite visą gyvenimą išliekančius prisiminimus. O kad kelionė ir visos atostogos keltų dar daugiau džiugesio – taupykite pirkdami pigius lėktuvų bilietus į Maskvą! Susidomėjote? Tad tikrai nustebsite išvydę, kokie pigūs skrydžiai į Maskvą! Žinoma, reikia būti sumaniems ir išvyką planuoti praktiškai. Todėl jei klausiate, kaip sutaupyti, siūlome išbandyti du patikrintus būdus. Pirmas: įsigykite bilietus iš anksto, nes kuo daugiau laiko likę iki planuojamo išvykimo, tuo skrydžio kaina žemesnė. Antras variantas – paskutinės minutės kelionės į Maskvą. Jums tereikia sekti oro linijų skelbiamas naujienas ir gaudyti šaunius akcijų pasiūlymus, tada kainos bus juokingai mažos. Jei skaitant vaizduotėje iškyla vaizdiniai apie Maskvą ir kaip tyrinėjate jos gatves, vaikščiojate Raudonąja aikšte, aplankote Didįjį teatrą ir Kremliaus pastatą, jums pats laikas krautis lagaminus. Griebkite puikius kelionės kompanionus ir keliaukite į Rusijos sostinę Maskvą!

Skrydžiai į Maskvą